|
|
Wysłano: 2008-11-03 16:41:36
Robię podobnie,jeśli planuję wypad to najpierw sprawdzam miejsce,jego historię oraz to co warto zobaczyć.A jeśli gdzieś jadę na ślepo i dopiero potem widzę na necie,co przegapiłam obiecuję sobie że tam wrócę.
|
|
|
Wysłano: 2008-11-03 12:39:50
Całkowicie zgadzam się z Markiem, kiedyś jeździłem na wszelkiego rodzaju wycieczki bez głębszego przygotowania, było owszem ciekawie , ale dużo rzeczy na miejscu nam umykało, chodziliśmy czasami jak te błędne owce bez przewodnika. Od czasu kiedy zaczęliśmy się do każdej podroży odpowiednio przygotowywać, to zwiedzanie stało się dla nas większą przyjemnością, a przyswojone wiadomości były obszerniejsze i zostawały utrwalone w naszych umysłach na dłuższy czas.
Po za tym kiedy przed wyjazdem zapoznamy się z historią danego regionu, czy też obiektu zabytkowego, oraz z jego np. wystawionymi eksponatami, to po odwiedzeniu takiego miejsca mamy czasami odczucie jak byśmy tu już kiedyś byli chociaż tak naprawdę w rzeczywistości jesteśmy tam po raz pierwszy i to jest właśnie w tym wszystkim fascynujące.
|
|
|
Wysłano: 2008-11-03 11:48:27
Tak Moniko - zawsze gdzie jestem, albo zamierzam być i coś ciekawego zobaczyć a później opisac staram poznać się historię tego miejsca - to zawsze pomaga w interpretacji danego miejsca, oraz zrozumienia historii. Jeden z moich nauczycieli historii mówilł historię trzeba zrozumieć i wyciągnąć z niej wnioski, aby nie powtarzać błędów historii, - my sl e że te jest prawda i tego należy się trzymać.
Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.
|