Mapa Trójmiasto
Znacznik

Trójmiasto - atrakcje turystyczne

Dar Pomorza w Gdyni, Mariusz Mazur
Dar Pomorza w Gdyni, Mariusz Mazur
Gdański port, www.trojmiasto.pl
Gdański port, www.trojmiasto.pl
Wschód słońca w Gdyni, Mariusz Mazur
Wschód słońca w Gdyni, Mariusz Mazur
Brama Zielona w Gdańsku, www.trojmiasto.pl
Brama Zielona w Gdańsku, www.trojmiasto.pl
Gdański Żuraw, www.trojmiasto.pl
Gdański Żuraw, www.trojmiasto.pl
Kościół Mariacki w Gdańsku, www.trojmiasto.pl
Kościół Mariacki w Gdańsku, www.trojmiasto.pl
Fontanna Neptuna, www.trojmiasto.pl
Fontanna Neptuna, www.trojmiasto.pl
Twierdza Wisłoujście, www.trojmiasto.pl
Twierdza Wisłoujście, www.trojmiasto.pl
Dwór Artusa, www.trojmiasto.pl
Dwór Artusa, www.trojmiasto.pl
+ dodaj zdjęcie
Zobacz wszystkie zdjęcia

Trójmiasto to niezwykle atrakcyjny region nadmorski leżący w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską. Obejmuje on 3 ciekawe ośrodki miejskie - historyczny Gdańsk, nowoczesną Gdynię i rozśpiewany Sopot.

Trójmiasto to jeden z ważniejszych ośrodków kulturalnych, naukowych i przemysłowych w Polsce, ale zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywa tu turystyka, gdyż region ten należy do najciekawszych pod wzgledem krajoznawczym obszarów naszego kraju.

Każdego lata Trójmiasto zalewa potok spragnionych słońca i nadbałtyckich, piaszczystych plaż przybyszów z najodleglejszych zakątków kraju, choć i zagraniczni turyści nie są tu rzadkością.

Gdańsk na całym świecie słynie ze swej pięknej architektury, ciekawej przeszłości oraz wielkiego bogactwa. Największy skarb Bałtyku - wspaniały bursztyn kojarzony jest właśnie z tym miastem, a piękne bursztynowe ozdoby spotkamy w Gdańsku niemal na każdym kroku. Szczególnie widoczne jest to podczas dorocznego Święta gdańskiego - Jarmarku Dominikańskiego, kiedy to historyczny Trakt Królewski (Ulica Długa i Długi Targ) zmienia się w przyjemne, stylowe targowisko z niezliczonymi kramikami.

Gdynia to ważny port bałtycki i nowoczesne miasto, pozbawione może uroku innych, malutkich nadbałtyckich mieścinek, za to oferujące wiele ciekawych atrakcji. Z pewnością dla turystów ciekawa okaże się wizyta w gdyńskiej marinie, bowiem Gdynia z największym portem jachtowym w naszym kraju okrzyknięta została żeglarską stolicą Polski. To tutaj, prócz pięknych jachtów i skromnych łódek zobaczymy najwspanialsze żaglowce na świecie - Dar Pomorza, będący Muzeum oraz, przy odrobinie szczęścia, Dar Młodzieży.

Sopot natomiast, to typowy kurort nadbałtycki ze wspaniałymi złocistymi plażami i znanym w całej Polsce molo, chętnie obleganym przez turysów. Ale prócz typowych atrakcji nadmorskich jak plażowanie, sympatyczna promenada, pamiątki, rozrywka i smaczne jedzonko, Sopot zapewnia coś więcej, tutejsza Opera Leśna każdego roku gości znamienitych artystów estradowych z Polski i ze świata.

Trójmiasto to fantastyczny region zapewniający interesujący i zróżnicowany wypoczynek, nawet gdy pogoda nie dopisze, z pewnością nie będziesz się tu nudził. Przyjedź i przekonaj się sam.

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Parki rozrywki i zoo
Mapa Oceanarium w Gdyni
Znacznik
8.9 km
Oceanarium w Gdyni to niewątpliwie jedna z najciekawszych atrakcji w Gdyni i okolicy, a nawet w całej Polsce
Rynki, place i deptaki
Mapa Molo w Sopocie
Znacznik
1.4 km
przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino

Sopockie Molo to zdecydowanie wizytówka miasta, największa i najbardziej znana atrakcja tego miejsca, której nikt nie ominie, będąc w
Rynki, place i deptaki
Mapa Opera Leśna w Sopocie
Znacznik
1.0 km
Opera Leśna podobnie jak molo i Hotel Grand stanowi symbol Sopotu. Ten amfiteatr słynny jest w całej Polsce za sprawą corocznego Sopot Festival
Pokaż więcej propozycji
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Mapa Trójmiasta

Trójmiasto
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2008-02-05 00:00:00

Noclegi w Trójmieście

Miniatura Gdańsk
WILLA OLIWIA Ceny od: 80.00
Tel: 058 558 01 03 / 606 414 737
Miniatura Gdańsk
WILLATARA Ceny od: 100.00
Tel: 48/514299772 58/3418361
Miniatura
Carpe Diem Ceny od: 40.00
Tel: 587389262
Miniatura Stegna
BURSZTYNEK Ceny od: 40.00
Tel: 55-247-74-83,

Komentarze

Ciapciuś
Wysłano: 2008-05-04 14:59:46
Ale głupie to jest super miast byłam tam ze 100 razy bardzo mi się podoba. Naj lepsza jest katedra w oliwie i te świetne rószane aniołki. eeeeeeeeekkkkkkkksssssssssttttttttttttrrrrrrraaaaaaaaa
Wysłano: 2008-10-23 23:07:00
My name is Miss rosemary ,i saw your profile today in www.polskieszlaki.pl and became intrested in you,i will also like to know you more,and i want you to send an email to my email address so i can give you my picture for you to know whom i am.Here is my email address (rosemary_baby101@yahoo.com) i believe we can move from here. I am waiting for your mail to my Email address above. Remeber the distance or colour does not matter but love matters alot in life Yours Love.em to resovle this issue no my behalf,thank you

Dodaj odpowiedź


Patronat:
Szlak Małopolski
TT Warsaw
Targi turystyczne Lato 2013
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Zwiedzaj Świat
Hotele Zakopane
Noclegi w e-Nocleg.pl

więcej
Stwórz Twój przewodnik PDF
Opcje
Dodaj
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook