Logo TopAtrakcje.pl
Wybierz z nami Top Atrakcje 2015

Niechorze - atrakcje turystyczne

Niechorze to popularny kurort nadbałtycki, położony w województwie zachodniopomorskim, na słynnym Wybrzeżu Rewalskim, nieco na wschód od Rewala, nad Jeziorem Liwia Łuża.

Atrakcje w Niechorzu

Niechorze słynie z jednej z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu latarni morskiej, w pobliżu której warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa. Dowiemy się tu wielu ciekawostek na temat odwiecznego zajęcia mieszkańców Niechorza.

Stosunkowo nową atrakcją Niechorza jest Park Miniatur Latarni Morskich, w którym zobaczyć można modele wszystkich latarni z polskiego wybrzeża. To taka wyprawa po polskich plażach w pigułce.

No ale Niechorze to również wspaniałe, złociste plaże, skupiające turystów molo oraz deptak, przy którym świetnie się zabawisz, dobrze zjesz i kupisz pamiątkę. Przy odrobinie szczęścia w Niechorzu spotkać można foczkę Depkę, która umiłowała sobie tutejsze plaże i czasem rozkłada się na słońcu obok leżakowiczów :)

Blisko stąd również do pięknego Jeziora Liwia Łuża, będącego rezerwatem ornitologicznym oraz innych ciekawych miejscowości Wybrzeża Rewalskiego, które jest wspaniałym miejscem na wypoczynek, po którym turystów obwozi turystyczna kolejka o wdzięcznej nazwie Ciuchcia Retro.

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Obiekty sakralne i cmentarze
5.6 km
Trzęsacz zasłynął w całej Polsce dzięki zachowanemu fragmentowi ostatniej, południowej ściany kościoła Św
Parki rozrywki i zoo
0.4 km
Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu powstał niedaleko plaży i oryginalnej
Parki rozrywki i zoo
3.9 km
Park Wieloryba w Rewalu to ciekawy i unikatowy rodzinny park rozrywki. To jedyne miejsce w okolicy, gdzie bawiąc się i ucząc, można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy czyli morza
Muzea i skanseny
5.7 km
Trzęsacz to popularne miasteczko na zachodnim wybrzeżu, usytuowane na 15 południku, który wyznacza czas środkowo-europejski
Jeziora, wodospady i rzeki
1.7 km
Kilkaset metrów od plaży w Niechorzu usytuowane jest malownicze jezioro o tajemniczej nazwie Liwia Łuża
Inne obiekty
0.6 km
Piękna latarnia w Niechorzu uznawana jest za najładniejszą na polskim wybrzeżu. Ze względu na swój wiek, ponad 140 lat, piękno architektury i zachowane otoczenie, stanowi zabytek kultury narodowej
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Noclegi w Niechorzu

Miniatura Pobierowo
O.W. SOLARISCeny od: 85.00
Tel: 509835906 , 913864815
Miniatura Pobierowo
Pokoje gościnne U LucynyCeny od: 30.00
Tel: 518217417
Miniatura Pobierowo
PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWOCeny od: 25.00
Tel: 91 38 63 307

Mapa Niechorza

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Niechorze
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2015-01-12 12:47:24

Komentarze

Wysłano: 2011-12-02 11:39:58

Według mnie Niechorze to najpiękniejsza miejscowość Wybrzeża Rewalskiego. Szczególnie urokliwa jest zachodnia część kurortu połozona na wzgórzu, z kolorowymi domkami i wąskimi uliczkami. Zupełnie inny klimat niż w tradycyjnym polskim miasteczku nadmorskim. Dwa lata temu udało mi się zarezerwować fantastyczne noclegi w Niechorzu właśnie w tej części i do tego na trzecim piętrze. Początkowo miałem obawy o wychodzenie po schodach, jednak kiedy wyszedłem na balkon i zobaczyłem widok na morze, to nogi się pode mną ugięły. Polecić można również charakterystyczny w Niechorzu mały pensjonacik zlokalizowany tuż nad samą plażą co rzadko sie w polskich realiach zdarza. Praktycznie bezpośrednio z pensjonatu wychodzimy na piasek. 

Wysłano: 2012-02-01 17:21:37

W mojej ocenie Niechorze straciło na uroku ostatnimi laty. Pobudowało się tu sporo nowych budynków, a teraz jeszcze rosną bloki wokół latarni. Robi się z tego miasto, w którym w centrum wciąż stoją zagrody i choduje się kury. 

Moje ulubione strony: http://www.palace-pobierowo.pl | http://www.zimanadmorzem.pl
 http://www.jesiennadmorzem.com | http://www.sklep.stolz.pl/ | http://www.stolz.com.pl/Patronat:
Targi turystyczne Lato 2013
TT Warsaw
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Zwiedzaj Świat
Hotele Zakopane
Noclegi w e-Nocleg.pl

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
3810 365 14
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook