Mury obronne w Łęczycy

Z lewek kościół św. Andrzeja, z prawej klasztor s. s. Norbertanek
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Średniowieczne obwarowania miejskie otaczające niegdyś Łęczycę wzniesione zostały wraz z zamkiem w połowie XIV wieku, za panowania Kazimierza Wielkiego. W latach 20-tych XIX wieku mury obronne rozebrano i do dzisiaj zachowały się jedynie ich fragmenty.

Przy ul. Kościelnej w Łęczycy stoi dawna wieża obronna, przebudowana w XVIII wieku na dzwonnicę kościoła Św. Andrzeja, natomiast od strony al. 1-go Maja i od ul. Belwederskiej widać wysoki na 7 m południowo - zachodni narożnik murów wtopiony w ścianę dawnego klasztoru norbertanek.



Kościół Norbertanek w Łęczycy

Zabudowania klasztoru i kościoła norbertanek ufundowane w roku 1603 przez kasztelana Mikołaja Szczawińskiego, wykorzystywały łęczyckie mury miejskie jako ściany zewnętrzne. Obecnie w części budynków poklasztornych znajduje się siedziba zgromadzenia sióstr urszulanek SJK. Dawny dziedziniec klasztorny wraz z ul. Panieńską i placem przy kościele Św. Andrzeja to jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta.

Mury miejskie
ul. Kościelna, al. 1 Maja, Łęczyca

Noclegi w Łęczycy

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 25)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024