Logo TopAtrakcje.pl
Wybrano najpiękniejsze atrakcje 2017 roku - zobacz wyniki!

Mikołajki - atrakcje turystyczne

Mikołajki to polska stolica żeglarstwa położona w województwie warmińsko-mazurskim, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad Jeziorem Mikołajskim.

Historia Mikołajek

Pierwsza wzmianka o Mikołajkach pochodzi z 1444 roku, kiedy to Wielki Mistrz Krzyżacki Konrad von Erlichshausen nadał Wawrzyńcowi Prusowi ziemie położone obok wsi kościelnej Mikołajki. Nazwa pochodzi od patrona kaplicy na wzgórzu - Św. Mikołaja, który według legend był opiekunem żeglarzy.

Atrakcje w Mikołajkach

Mikołajki każdego roku przyciągają wielu amatorów żeglarstwa. Na miejscu znajdują się wypożyczalnie różnorodnego sprzętu wodnego. Trzeba pamiętać o tym, że wypożyczenie łodzi żaglowych wymaga posiadania patentu żeglarskiego.

Ale sporty wodne to nie jedyna atrakcja tych okolic. Obszary te odznaczają się ogromnym bogactwem flory i fauny. W okolicy znajduje się sporo miejsc unikalnych pod względem przyrodniczym, w których odzyskamy spokój i radość z obcowania z naturą.

W pobliżu Mikołajek roztacza się Mazurski Park Krajobrazowy chroniący obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących. Jeśliby jeszcze komuś było mało, Mikołajki oferują piękne zatoczki, przystań, kąpieliska i sporo sław, zjawiających się tu latem, bo pobyt w Mikołajkach należy do dobrego tonu ostatnimi czasy.

 

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Jeziora, wodospady i rzeki
8.9 km
Największe w Polsce Jezioro Śniardwy leży w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu Mikołajek i
Zamki i twierdze
15.4 km
Na pięknej mazurskiej ziemi, wśród zieleni, na wzgórzu, pomiędzy jeziorami Ryńskim i Ołów stoi piekny zamek pokrzyżacki
Jeziora, wodospady i rzeki
0.5 km
Jezioro Mikołajskie leży na południe od Mikołajek, w sąsiedztwie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich
Rekreacja
18.4 km
Amfiteatr nad jeziorem Czos w Mrągowie na Mazurach to obiekt znany w całej Polsce z licznych imprez artystycznych, jakie odbywają się tu w sezonie letnim
Parki rozrywki i zoo
11.4 km
Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie to ciekawy park położony w Puszczy Piskiej, na obszarze
Parki rozrywki i zoo
7.5 km
Kraina GalindówNa przepięknych Mazurach, nad jeziorem Bełdany w okolicach
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Mapa Mikołajek

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Mikołajki
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2017-02-01 11:23:33

Komentarze

maraltoja
Wysłano: 2008-06-23 10:19:46
Właściciele Tawern i pomostów UWAGA NA NIEMCÓW- udając, że nie rozumieją języka polskiego, (a nie posługują się żadnym innym), nie płacą za posiłki, za energię elektryczną do łódek za kąpiele i w.c.
Wysłano: 2008-10-23 23:04:45
My name is Miss rosemary ,i saw your profile today in www.polskieszlaki.pl and became intrested in you,i will also like to know you more,and i want you to send an email to my email address so i can give you my picture for you to know whom i am.Here is my email address (rosemary_baby101@yahoo.com) i believe we can move from here. I am waiting for your mail to my Email address above. Remeber the distance or colour does not matter but love matters alot in life Yours Love.em to resovle this issue no my behalf,thank you
Wysłano: 2010-04-26 14:01:43
Proszę o pomoc w realizacji spacerku ok. 2-5 godzinnego z zakończeniem w "Leśnej Polanie". Jest może jakiś szlak?
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook