Logo TopAtrakcje.pl
Wybierz z nami Top Atrakcje 2015

Mielno - atrakcje turystyczne

Mielno to wspaniała miejscowość nadbałtycka, leżąca w województwie zachodniopomorskim, na środkowym wybrzeżu, 12 km od Koszalina, nad Jeziorem Jamno.

Atrakcje w Mielnie

Niewątpliwie największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona plaża, wokół której ulokowały się kawiarenki, smażalnie ryb, kramiki itp. Istnieje tu również przystań. Wzdłuż plaży ciągnie się, jak w przypadku wielu polskich miejscowości nadmorskich, atrakcyjna promenada spacerowa, latem gwarna i kolorowa, na której uwagę zwraca pomnik morsa.

W Mielnie na turystów czeka wiele atrakcji - skoki na bangy, wesołe miasteczko czy uliczne zwierzyńce, w których można podziwiać np. słonia. Na trasie z ulicy Kościelnej do morza napotkamy średniowieczny gródek strażniczy otoczony fosą. Gdy zaś mamy coś do powiedzenia światu, możemy udać się do położonego w centrum Hyde Parku wzorowanego na londyńskim słynnym "głośnym" parku.

Przez Mielno prowadzi wiele ścieżek rowerowych, warto też przejść się piękną aleją lipową z Mielna do Mielenka. Z kolei Unieście i Łazy, należące administracyjnie do Mielna, leżą nad Jeziorem Jamno, po którym latem kursuje statek spacerowy.

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Obiekty sakralne i cmentarze
11.2 km
Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Koszalinie to główna świątynia miasta, dawny kościół farny, pozostający pod opieką bractw cechowych
Parki rozrywki i zoo
11.6 km
Ogrody Hortulus Spectabilis w
Szczyty i punkty widokowe
12.5 km
Góra Chełmska (dawniej Gollenberg) to wzniesienie morenowe koło Koszalina. Obejmuje ono trzy wzgórza - Krzyżanka 136 m n
Pałace i dworki
11.0 km
Pałac Młynarza w Koszalinie pochodzi z XIX wieku. Pierwszy młyn nad rzeką Dzierżęcinką wzniesiono w XIII wieku i przetrwał on do wielkiego pożaru w 1601 roku
Inne obiekty
11.4 km
Domek Kata w Koszalinie to dawna kamienica gotycka z XV wieku, w której niegdyś mieszkał kat miejski
Parki miejskie
11.2 km
Park Książąt Pomorskich w Koszalinie to park miejski złożony z dwóch części. Część A to teren o powierzchni 6,7 ha, kryjące Staw Książęcy oraz rzeczkę Dzierżęcinkę
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Noclegi w Mielnie

Miniatura
Domki Letniskowe SztormCeny od: 25.00
Tel: 668176219
Miniatura Darłówko
Pokoje u WitkaCeny od: 30.00
Tel: 695758291--943143870
Miniatura Darłowo
Domki letniskowe Ranczo nad morzemCeny od: 30.00
Tel: 697234917

Mapa Mielna

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Mielno
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2014-12-19 09:51:56

Komentarze

Wysłano: 2012-02-22 22:42:14

Mielno to miasteczko kontrastów - jednocześnie młodzieżowe, pełne dyskotek i klubów, z drugiej strony raj dla emerytów w wielkich ośrodkach z zapleczem rehabilitacyjnym. O tyle ile emeryci pewnie młodzieży specjalnie nie przeszkadzają, to hałaśliwa młodzież może przeszkadzać emerytom. Samo miasteczko bardzo ładne i zadbane. Będąc młodym warto pojechać tam latem, zaś ne emeryturę jesienią :)

Moje ulubione strony: http://www.palace-pobierowo.pl | http://www.zimanadmorzem.pl
 http://www.jesiennadmorzem.com | http://www.sklep.stolz.pl/ | http://www.stolz.com.pl/

Wysłano: 2012-05-10 16:25:43

Mielno to zdecydowanie miasteczko nad naszym Bałtykiem, do którego warto sięwybrać by poimprezować i odpocząć od codzienności i problemów.

 

Pozdrawiam.Patronat:
Targi turystyczne Lato 2013
TT Warsaw
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Zwiedzaj Świat
Hotele Zakopane
Noclegi w e-Nocleg.pl

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
3810 365 14
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook