Krasiczyn - atrakcje turystyczne

Krasiczyn to malowniczo położona wieś wśród lasów, w województwie podkarpackim, w malowniczym zakolu rzeki San, około 10 km od Przemyśla, przy trasie nr 28 biegnącej w kierunku Bieszczad.

Zamek w Krasiczynie

Jeszcze przed wojną Krasiczyn był miasteczkiem, dziś wioska znana jest głównie za sprawą przepięknego zamku manierystycznego i wspaniałego parku angielskiego wchodzącego w skład całego założenia achitektonicznego, będącego zabytkiem światowej klasy.

Historia zamku w Krasiczynie sięga XVI wieku, kiedy to rodzina Siecińskich wybudowała tu zamek i przybrała nazwisko Krasiccy, od którego z kolei powstała nazwa wsi - Krasiczyn. Budowę rozpoczął Stanisław Krasicki, a z wielkim powodzeniem kontynuował ją Marcin Krasicki. Dziś zamek jest udostępniony do zwiedzania, ponadto mieści się tutaj hotel.

Inne atrakcje Krasiczyna

Ale zamek to nie jedyna atrakcja Krasiczyna, w której zobaczyć można też ładny XVII-wieczny kościół parafialny Św. Marcina oraz wyjątkowo zadbany zabytkowy kirkut czyli cmentarz żydowski.

Warto też wybrać się do Parku Krajobrazowego Pogórza Przemysko – Dynowskiego, obfitującego w ciekawe okazy fauny i flory, a ponadto w atrakcje historyczne, jak np. forty. Po wyznaczonych szlakach turystycznych można podróżować pieszo lub na rowerze, rozkoszując się czystym powietrzem i nieskażoną przyrodą.

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Rekreacja
8.2 km
Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.) w Przemyślu to inaczej Kopiec Przemysława - legendarnego założyciela Przemyśla
Zamki i twierdze
8.1 km
Zamek Kazimierzowski w Przemyślu to piękna, ciekawa architektonicznie, renesansowa budowla stojąca na Wzgórzu Zamkowym, ponad Sanem i miastem, niedaleko archikatedry
Zamki i twierdze
0.3 km
Zamek w Krasiczynie to wspaniały zespół pałacowo-parkowy będącym niezwykle cennym zabytkiem o znaczeniu światowym
Pałace i dworki
13.4 km
Ruiny zamku, a właściwie dworu w Rokietnicy niedaleko Jarosławia znajdują się w pewnym oddaleniu od centrum wioski, wśród drzew
Zamki i twierdze
19.3 km
Zamek Dubiecko to najciekawsza i najpiękniejsza atrakcja miejscowości Dubiecko, leżącej pomiędzy
Zamki i twierdze
13.2 km
Twierdza Przemyśl to jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta, chętnie poznawana przez miłośników militariów i nie tylko. Forty twierdzy Przemyśl usiane są po całym mieście i okolicznych miejscowościach tworząc system pierścienia wewnętrznego (w mieście) oraz pierścienia zewnętrznego (okolice
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Noclegi w Krasiczynie

Miniatura Dubiecko
Zamek DubieckoCeny od: 140.00
Tel: 16/ 651-10-58

Mapa Krasiczyna

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Krasiczyn
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2014-04-09 13:43:12


Patronat:
Szlak Małopolski
TT Warsaw
Targi turystyczne Lato 2013
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Zwiedzaj Świat
Hotele Zakopane
Noclegi w e-Nocleg.pl

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
3074 268 13
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook