Kościół Św. Katarzyny w Golubiu

Kościół Św. Katarzyny w Golubiu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Kościół parafialny w Golubiu wzniesiono na przełomie XIII i XIV wieku w stylu gotyckim, na miejscu wcześniejszej, drewnianej świątyni. Budowla pierwotna obejmowała jedynie prezbiterium, które powstało w roku 1293 i stanowi najpiękniejszą część kościoła z zachowanymi elementami gotyckimi i wizerunkami Matki Bożej, Jezusa i Boga Ojca.

W latach 1320-50 świątynię rozbudowano, powstała wówczas nawa oraz potężna obronna wieża o szerokości prawie 9 m. Do nawy przyłączono 2 kaplice. Na przestrzeni wieków kościół kilkakrotnie był niszczony, a poźniej odbudowywany i ubogacany nowym wystrojem wnętrza. W 1640 roku wykonano barokowy ołtarz z drzewa nawiązujący do tego z katedry pelplińskiej.

Kościół Św. Katarzyny w Golubiu
Kościół Św. Katarzyny w Golubiu


W kościele w Golubiu prócz pięknego ołtarza uwagę przykuwa barokowa tęcza umieszczona w łuku gotyckim pomiędzy prezbiterium a nawą, a pod nią piękna chrzcielnica. Równie efektowna jest ambona zdobiona robotą snycerską.

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej
ul. Kościelna, Golub-Dobrzyń

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 07:00–18:00

Noclegi w Gołubiu-Dobrzyniu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 6)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024