Logo TopAtrakcje.pl
Wybierz z nami Top Atrakcje 2015

JuraPark Krasiejów

Park Dinozaurów w Krasiejowie to piękny i nowoczesny park rozrywki, atrakcyjny dla całej rodziny, leżący ponad 20 km na wschód od Opola i 5 km od Ozimka. To jeden z trzech bratnich parków wraz z JuraParkiem Bałtów i JuraParkiem Solec Kujawski.

Dinozaury

Efektowne i gigantyczne dinozaury w Krasiejowie ustawione są wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W Parku zobaczyć można ponad 200 modeli gadów i płazów, tym samym jest to największy dinopark w Europie! Obok dinozaurów stoją tablice informacyjne, aby ułatwić identyfikację gadów i przekazać na ich temat ciekawostki. Ponadto na trasie tej zobaczysz autentyczne wykopaliska w Pawilonie Uniwersytetu Opolskiego.

Tunel Czasu

Poza dinozaurami w Krasiejowie odwiedzić można Tunel Czasu - niezwykle tajemnicze i ciekawe miejsce, które przenosi nas w czasy, kiedy jeszcze nie istniała Ziemia. Przy użyciu przeróżnych technik multimedialnych zobaczysz jak powstał Układ Słoneczny, Ziemia i pierwsze formy życia. To ruchome kino, które ogląda się z jadącej kolejki turystycznej.

Oceanarium

Niesamowitą atrakcją JuraParku w Krasiejowie jest też Prehistoryczne Oceanarium, zachwycające olbrzymimi stworzeniami z pra przeszłości. Jeden z nich nawet próbuje atakować turystów!

Nie tylko nauką park w Krasiejowie stoi. Jest tu też miejsce i czas na rozrywkę oraz zabawę. Szczególnie najmłodsi będą usatysfakcjonowani placem zabaw z dmuchańcami, małpim gajem, zjeżdżalniami itp. Dostępny jest też Park Rozrywki.

Park Ewolucji

Fantastyczną nowością obok JuraPark Krasiejów jest niesamowity Park Nauki i Ewolucji Człowieka, który oferuje turystom niewyobrażalną podróż w czasie, odległą nawet o 66 mln lat, a do tego pierwszy lot w Kosmos. Wizyta w tym Parku pozwala poznać naszych pra przodków i z pewnością pozostawi niezatarte wspomnienia.

Jura Park Krasiejów
ul. 1 Maja 10, Krasiejów koło Opola
Godziny otwarcia: pn-pt: 9.00-16.00, sb-nd: 10.00-18.00
Bilety: normalny - 36 zł, ulgowy - 30 zł
www.juraparkkrasiejow.pl

 

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Inne obiekty
4.3 km
Most w Ozimku to najstarszy żelazny most wiszący na kontynencie europejskim! To wiszący most łańcuchowy wykonany w całości z żelaza i wg tego kryterium to najstarszy istniejący do dziś most na świecie! Najstarszy istniejący żelazny most wiszący Menai powstał bowiem w Anglii w 1826 roku, ale zawieszony jest on na kamiennych pylonach
Pałace i dworki
19.9 km
Pałac w Kamieniu Śląskim to XVII-wieczna piękna budowla, która powstała w miejscu dawnego grodu i zamku
Zamki i twierdze
17.4 km
Najstarsza wzmianka o zamku myśliwskim w Strzelcach Opolskich pochodzi z 1303 roku
Pałace i dworki
12.2 km
Pałac Izbicko to najważniejsza i najpiękniejsza atrakcja w Izbicku na Opolszczyźnie. Pierwszy pałac stanął tutaj już w XVI wieku, później wielokrotnie płonął i był odbudowywany
Mury miejskie
17.2 km
W średniowieczu, kiedy w Strzelcach Opolskich budowano
Obiekty sakralne i cmentarze
19.9 km
W Kamieniu Śląskim, w którym urodził się w XII wieku Św. Jacek Odrowąż, od wieków żywy jest kult tegoż Świętego
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych atrakcjach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

JuraPark Krasiejów na mapie - Mapa Ozimka

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
JuraPark Krasiejów
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2014-10-10 10:15:07

Komentarze

Alka
Wysłano: 2014-09-23 16:16:00

Niesamowite wrażenia! Dinozaury po prostu jak żywe!

Lucy
Wysłano: 2014-09-24 13:18:16

Byłam, widziałam i potwierdzam, że warto. Dinozaury są naturalnych rozmiarów. Jest ich chyba ponad 200. Wjeżdza się do tunelu czasu i zapomina o całym świecie :)

Wysłano: 2014-10-02 11:43:00

Muszę zacząć od tego, że jestem bardzo zaskoczona! JuraPark robi niesamowite wrażenie, nie tylko na dzieciach! Mnóstwo atrakcji dla każdego! Wiek tutaj nie gra roli. Polecam i gwarantuję, że to miejsce które uzależnia! :) Patronat:
Targi turystyczne Lato 2013
TT Warsaw
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Polecamy:
Zwiedzaj Świat
Hotele Zakopane
Noclegi w e-Nocleg.pl

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
3810 365 14
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook