Jezioro Nakło Chechło

Przy trasie Tarnowskie Góry - Miasteczko Śląskie znajduje się dawne wyrobisko piasku, przekształcone w 1973 roku w atrakcyjne jezioro Nakło Chechło, popularnie nazywanem Chechłem.

Atrakcje nad Jeziorem

Zalew pełni funkcje rekreacyjne dla mieszkańców niemal całego Śląska. Można tu uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Istnieją wypożyczalnie sprzętu - kajaków, łodzi i rowerków wodnych. Czasem kursuje statek wycieczkowy. Nad jeziorem można spędzić nawet kilka dni, śpiąc w ośrodkach wypoczynkowych, campingach lub na polu namiotowym.

Najczęściej jednak letnicy po prostu plażują i kosztują kąpieli. Piaszczyste plaże, zjeżdżalnie, a nawet wydzielone strefy z ratownikiem zachęcają do wypoczynku nawet z małymi dziećmi. Ponadto istnieje ścieżka spacerowo-rowerowa ciągnąca się naokoło całego jeziora.

Ta asfaltowa dróżka latem zmienia się w prawdziwy nadmorski deptak, przy którym lokują się liczne punkty gastronomiczne i mini salony gier. Wieczorem zaś w weekendy organizowane są koncerty i dyskoteki. To wszystko sprawia, że zbiornik Nakło-Chechło jest niezwykle atrakcyjnym miejscem rekreacji i rozrywki.

Dojazd nad jezioro

Nad zalew dojechać można samochodem (latem wjazd płatny), po drodze znajduje się kilka parkingów. Co kilkadziesiąt metrów zobaczyć można ścieżki, którymi dochodzi się do różnych fragmentów jeziora. Można też dojechać autobusem lub wąskotorówką z centrum Tarnowskich Gór, ale wtedy trzeba dość kawałek przejść pieszo. Najlepszym rozwiązaniem jest rower, łatwo nim dojechać nad samo jezioro i uniknąć sporych korków latem i opłat oczywiście.

Jezioro Nakło-Chechło
ul. Gałczyńskiego, Tarnowskie Góry
 

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych atrakcjach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Noclegi w Tarnowskich Górach

Miniatura
Gospodarstwo Agroturystyczne Jurajska ChataCeny od: 35.00
Tel: 516-174-888

Jezioro Nakło Chechło na mapie - Mapa Tarnowskich Gór

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Jezioro Nakło Chechło
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2014-01-30 15:27:45

Komentarze

wodzu
Wysłano: 2005-07-09 14:05:19
wszystko by było fajnie tylko ludzie z gorolowa przyjezdzaja i kapia psy!!!JEST ZAKAZ WSIOKI I GOROLE!!!!a potem jak tu ma byc super!!!sprzatac smieci!bo tu nie tylko wy przyjezdzacie po was sa nastepeni i nie maja zamiaru na górze smieci siedziec!!!!
Gość
Wysłano: 2006-07-24 22:38:45
na chech;e jest superr i jeszcze te dyskoteki ...tam sie idzie wybawić na całego
Karola
Wysłano: 2006-07-24 22:40:19
na chechle jest superrr i te dyskoteki poprostu miodzio
Wysłano: 2009-03-02 15:29:58
Pomimo lekkiego wulgaryzmu "wodzu" jest w tym kawałek prawdy, ludzie przyjeżdżając w to miejsce nie myślą o tym aby po sobie posprzątać , zostaje po nich tylko kupka śmieci , nie wspominając już iż w upalny dzień czasem nie ma czym oddychać, gdyż nad całą okolicą Chechła unosi się dym z grila :(
Wysłano: 2009-07-23 10:02:51
w chcechle jest zajebiscie xD bylam w weeken teraz kto byl? ;p napewno tam wróće :)
Wysłano: 2011-07-12 02:09:26

Moim zdaniem ten zbiornik jest cudownym miejscem ale kompletnie spaskudzonym przez ludzi zarządzających tym terenem. Rozpadające się latryny typu Toj Toj to w naszych czasach skandal i absolutna żenada!!!!!!!!!!! Większość ludzi i tak omija je szerokim łukiem i załatwia potrzeby w krzakach - czemu wcale się nie dziwię - szybciej można je poczuć z daleka  , niż zobaczyć!!!!!!!!!!!!! Osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy uważam za nienormalne i niepoczytalne.

Wysłano: 2011-08-02 19:41:47

Hejka wszystkim,

zapodaję aktualny cennik pola namiotowego nad jeziorem nakło-chechło.
Ja również lubię odwiedzać to miejsce.Może komuś się przyda.

Pozdrawiam miłośników

Słownik angielskiegoPatronat:
Szlak Małopolski
TT Warsaw
Targi turystyczne Lato 2013
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Pałac Pakoszów
Piechowice
Ceny od 250.00 PLN
Polecamy:
Zwiedzaj Świat
Hotele Zakopane
Noclegi w e-Nocleg.pl

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
3029 231 13
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook