Logo TopAtrakcje.pl
Wybieramy najpiękniejsze atrakcje 2017! Zagłosuj!

Nasze eBooki

Beskid Śląski

Beskid Śląski - górska kraina pełna atrakcji

Beskid Śląski to płuca Górnego Śląska, zielony azyl, w którym można odpocząć niemal co weekend. Każdy turysta znajdzie tu wspaniały zakątek dla siebie, czy to w zaciszu górskich szlaków czy na tłocznym deptaku, a może nad brzegiem rzeki. Beskidy oferują też nowoczesne atrakcje typu parki rozrywki, parki linowe, letnie tory saneczkowe, a zimą oczywiście szeroko pojęte białe szaleństwo...

Najbardziej popularna Wisła zwana perłą Beskidu atrakcyjna jest zarówno latem jak i zimą, nie brakuje tu nigdy turystów, więc zaznasz typowo polskiej letniej atmosfery na deptakach w centrum, ale nietrudno też znaleźć miejsca ustronne, gdzie przyroda będzie nam jedynym towarzyszem. Zimą kilka ośrodków narciarskich oferuje swe usługi na wysokim poziomie. Narciarstwo jest też głównym atutem pobliskiego Szczyrku.

Zupełnie inny klimat panuje w południowej części Beskidu Śląskiego, Istebna i Koniaków to ostoja folkloru i tradycji góralskiej, to tutaj posłuchasz dźwięku instrumentów niespotykanych już gdzie indziej, zobaczysz, jak hekluje się tradycyjne koniakowskie koronki o 200-letniej tradycji, poznasz lokalne rękodzieło i artystów - malarzy, rzeźbiarzy itp.

Zamki w Polsce

Zamki w Polsce

Wybierz się z nami w ciekawą podróż po polskich zamkach. Rozpoczynamy od krzyżackiej twierdzy w Malborku - warownej, potężnej budowli, którą każdy turysta powinien odznaczyć na swej turystycznej mapie.

E-book przedstawia po krótce historię i najważniejsze informacje o zamkach, przenosząc się z północy Polski w kierunku południowym. Czytając nasz e-book poznasz ponad 80 najpiękniejszych polskich zamków, wśród nich Zamek w Mosznej, Zamek w Bobolicach, Zamek Królewski w Warszawie oraz Wawel w Krakowie.

Patronat medialny

Parki Rozrywki

Parki rozrywki - magiczny świat zabawy

Przenieś się z nami w świat wspaniałej przygody i radości dla całej rodziny. Parki Rozrywki powstają w Polsce niczym grzyby po deszczu, początkowo były to głównie parki miniatur i dinoparki, teraz ich tematyka wybiega znacznie dalej proponując nam niesamowitą i niecodzienną rozrywkę.

Zagłębiając się w ten e-book dowiesz się, gdzie warto się wybrać, gdzie powstały nowe Parki Rozrywki, który Park jest najładniejszy, a w których miejscach otrzymasz dodatkowo zniżkę z turystyczną kartą rabatową Krajtroter.

Patronat medialny

Polskie Szlaki na Jurze

Jura Krakowsko-Częstochowska powstaje z ruin

Jura to przepiękna kraina o niezwykle urozmaiconym krajobrazie, bogata w zabytki, cenna pod względem przyrodniczym i kulturowym. Najbardziej charakterystyczne elementy Jury to białe ostańce skalne i średniowieczne warownie, bądź ich ruiny przysiadłe na jurajskich wzgórzach niczym orle gniazda, stąd nazwa Szlak Orlich Gniazd.

Ostanimi czasy niektóre zamki jurajskie zostały zrekonstruowane i nabrały dawnego blasku. Warto wybrać się na jurajskie szlaki i poznać ten wspaniały region, tym bardziej, że kryje też wiele urokliwych zakątków, zielonych i malowniczych oraz niecodzienne atrakcje dla całej rodziny jak chociażby Park Miniatur Ogrodzieniec.

Patronat medialny

Polskie Szlaki na Górnym Śląsku

Górny Śląsk nie taki straszny jak o nim myślą...

Konurbacja górnośląska, choć bardzo gęsto zaludniona, nastroszona kominami i zakładami przemysłowymi, kryje wiele niezwykle urokliwych zakątków, zielonych i malowniczych. Oferuje ciekawą architekturę - zamki, pałace, świątynie oraz niecodzienne atrakcje dla całej rodziny.

A i to, co niegdyś odstraszało, dziś staje się bardziej przyjazne - rekultywacja dawnych terenów pogórniczych sprawia, że Górny Śląsk przyciąga coraz większą rzeszę turystów, nawet zza granicy.
Niniejszy e-book powstał, aby pokazać Górny Śląsk właśnie od tej ciekawszej strony, wartej poznania.

Patronat medialny

Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Hotel ZBYSZKO Goniądz
Goniądz
Ceny od 68.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook