Logo TopAtrakcje.pl
Wybieramy najpiękniejsze atrakcje 2017! Zagłosuj!

Dziwnów - atrakcje turystyczne

Dziwnów to piękna nadbałtycka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, przy trasie nr 102 biegnącej samym wybrzeżem od Międzyzdrojów do Rewala. Dziwnów od północy otaczają wody Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Kamieńskiego, ponadto przepływa tędy rzeka Dziwna łącząca oba akweny.

Bez wątpienia takie właśnie umiejscowienie znacząco podnosi walory turystyczne miejscowości, bowiem stwarza doskonałe warunki do uprawianie wszelakich sportów wodnych, np. żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu. Zwolennicy wędkarstwa też w Dziwnowie poczują się wyśmienicie - rzeka Dziwna to idealny teren do wędkowania, zaś jej nabrzeża i port leżący przy jej ujściu do morza to doskonały teren do cumowania jachtów.

Atrakcje w Dziwnowie

Niecodzienną atrakcją Dziwnowa jest most zwodzony - jeden z nielicznych tego typu obiektów w Europie! Warto też tutaj zobaczyć statki wycieczkowe, zbudowane na wzór okrętów pirackich i przejść się promenadą spacerowo - widokową ciągnącą się szczytem wydm, wzdłuż wielokilometrowej czystej plaży.

Na miłośników sportu czeka tutaj Aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się repliki medali słynnych polskich sportowców. Właśnie z nią związana jest najważniejsza impreza odbywająca się w Dziwnowie - Festiwal Gwiazd Sportu. Inne ciekawe imprezy to Dzień Grecki oraz Neptunalia - uroczystość chrztu morskiego, w której mogą wziąć udział nawet turyści.

Dziwnów i jego okolice posiadają niezwykłe walory przyrodnicze, rosną tu lasy i zachwycają parki, w których można spędzić czas na długich, relaksacyjnych spacerach. Szczególnie godny polecenia jest użytek ekologiczny "Martwa Dziwna" - dawne naturalne ujście rzeki Dziwny. W tej przepięknej okolicy pełnej zieleni obok malowniczego jeziora Martwa Dziwna spotkać można wiele  chronionych gatunków flory i fauny, np. mikołajka nadmorskiego który stanowi przyrodniczy symbol Dziwnowa.

Niedawno w Dziwnowie pojawiła się kolejna ciekawa atrakcja dla turystów - Nadmorski Park Miniatur znajdujący się na ulicy Dziwnej, w którym zobaczyć można przede wszystkim miniatury latarń morskich z całego polskiego wybrzeża.

Oficjalna strona Dziwnowa

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Parki rozrywki i zoo
1.3 km
Park Miniatur i Kolejek to ciekawa atrakcja w Dziwnowie, leżąca niedaleko

Tutaj dostaniesz zniżkę z Kartą Krajtroter
Sprawdź zniżkę

Obiekty sakralne i cmentarze
16.4 km
Trzęsacz zasłynął w całej Polsce dzięki zachowanemu fragmentowi ostatniej, południowej ściany kościoła Św
Inne obiekty
1.2 km
Most zwodzony w Dziwnowie, przerzucony przez rzekę Dziwna, to jeden z nielicznych obiektów tego typu w Europie!Pierwszy most drewniany w Dziwnowie z podnoszonym przęsłem zbudowano w 1956 roku, a obecny most o konstrukcji stalowej działa od 1994 roku
Szczyty i punkty widokowe
16.4 km
Platforma widokowa w Trzęsaczu to nowa ciekawa atrakcja w tej nadbałtyckiej miejscowości. Została oddana turystom do użytku w 2009 roku
Mury miejskie
6.0 km
Brama Wolińska w Kamieniu Pomorskim to pozostałość miejskiej średniowiecznej fortyfikacji obronnej
Obiekty sakralne i cmentarze
5.9 km
Kościół Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim to najstarsza świątynia na Pomorzu Zachodnim
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Noclegi w Dziwnowie

Miniatura Pobierowo
PENSJONAT GRAŻYNA POBIEROWOCeny od: 25.00
Tel: 91 38 63 307

Mapa Dziwnowa

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Dziwnów
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2017-02-07 16:16:33

Komentarze

turysta
Wysłano: 2016-07-12 15:54:03

Wesołe miasteczko przy ul. Mickewicza to porażka, nie polecam nikomu. Obiekt nie jest przystosowany dla dzieci a wschodnia obsługa jest niekompetentna za wszelkie niedopatrzenia obwiniają rodziców jak by to oni odpowiadali za stan techniczny i bezpieczeństwo obiektu. NIE POLECAM NIKOMU.

Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook