Logo TopAtrakcje.pl
Wybrano najpiękniejsze atrakcje 2017 roku - zobacz wyniki!

Bukowina Tatrzańska - atrakcje turystyczne

Bukowina Tatrzańska to piękna, podhalańska miejscowość w województwie małopolskim, leżąca na wschód od Zakopanego, blisko granicy ze Słowacją.

Z Bukowiny położonej na wysokości 860 do 1000 m n.p.m. roztacza się wspaniała panorama na Tatry polskie i słowackie, które są tu na wyciągnięcie dłoni. Widok ten przy pięknej pogodzie potrafi zaprzeć dech w piersiach, nie tylko miłośnikom gór wysokich.

Atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej

- Terma Bukowina Tatrzańska, ul. Sportowa 22 - system basenów termalnych wykorzystujących wody geotermalne na Podhalu - jeden z nowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie.

- Szlaki górskie w najwyższe i najpiękniejsze góry w Polsce - Tatry

Narciarstwo w Bukowinie

Bukowina Tatrzańska to wspaniały ośrodek sportów zimowych, narciarstwo to główny atut tego miejsca, znajdziesz tu 10 kolei linowych i 30 wyciągów narciarskich

- Stacja narciarska Rusiń-ski, ul. Wierch Rusiński 70 - ośrodek dla całej rodziny, stacja oferuje 4-osobową kolej krzesełkową, 2 wyciągi orczykowe i babylift (tasmowy wyciąg dla najmłodszych). Jest też tor do snowtubingu - zjazdy na oponkach. Trasy mają zróżnicowany stopień trudności, ale w większości są oznaczone kolorem niebieskim czyli łatwe. Są też trasy czerwone. Wyciąg szkoleniowy dla początkujących jest oddzielony od głównej trasy, co zwiększa bezpieczeństwo na stoku. Trasy są ratrakowane, naśnieżane i oświetlone, a przy tym bardzo szerokie. Dla chętnych dostępna trasa sportowa z tyczkami (slalom).
www.rusin-ski.pl

- Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska, ul.Środkowa 181 b Białka Tatrzańska - ośrodek oferuja aż 5 kolei linowych i 3 wyciągi orczykowe, liczne trasy ratrakowane, naśnieżane i oświetlone, o różnym stopniu trudności, poza tym SnowPark, wypożyczalnia sprzętu, szkoła narciarska i karczmy.
bialkatatrzanska.pl/

Zabytki w Bukowinie

- Kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Bukowinie Tatrzańskiej - budowla jest dziełem jednego górala, samouka z Bukowiny, który kilkanaście lat budował świątynię, będąc architektem, murarzem i kowalem jednocześnie.

- Dom Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej, ul. T. Kościuszki 87 - okazała budowla drewniana będąca centrum kulturalnym miejscowości. Od wielu lat Dom Ludowy jest organizatorem dużych imprez - "Sabałowych Bajań" i "Góralskiego Karnawału". Działa tu Szkoła Ginących Zawodów, w której dzieci uczą się tradycyjnych rzemiosł: kowalstwa, garncarstwa, haftu i innych dziedzin tradycyjnej sztuki ludowej.

- Pensjonaty drewniane w stylu zakopiańskim w Bukowinie Tatrzańskiej

Oficjalna strona Bukowiny Tatrzańskiej

W okolicy koniecznie musisz zobaczyć

Doliny i wąwozy
15.1 km
Dolina Pięciu Stawów to piękna dolina położona w Tatrach Wysokich między
Zamki i twierdze
17.7 km
Niezwykle urokliwie położony zamek w Niedzicy leży nad samym Zalewem Czorsztyńskim, około 3 km od wsi
Jeziora, wodospady i rzeki
16.0 km
Morskie Oko to jeden z ważniejszych i popularniejszych celów turystów przybywających do Zakopanego!Największe jezioro w TatrachMorskie Oko leżące na wysokości 1395 m n
Jeziora, wodospady i rzeki
15.1 km
Wodospad Siklawa, inaczej Wielka Siklawa to największy w Polsce wodospad znajdujacy się w Tatrach Wysokich na potoku Roztoka
Szczyty i punkty widokowe
15.0 km
Orla Perć to przepiękny widokowo, ale bardzo trudny i niebezpieczny szlak turystyczny w Tatrach Wysokich, przygotowany w latach 1903-06 dzięki ks
Szczyty i punkty widokowe
18.3 km
Rysy (2449 m n.p.m.) to najwyższy szczyt w Polsce, leżący w Tatrach Wysokich, na granicy Polski i Słowacji, w
Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych miejscowościach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Miniatura Zakopane
DOM WCZASOWY HAWRAŃCeny od: 35.00
Tel: 018 20 156 77
Willa GONG***Ceny od: 60.00

Mapa Bukowiny Tatrzańskiej

Wyszukiwarka
Trasa
Opcje trasy:
Dane


Warstwy
Bukowina Tatrzańska
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 2016-01-22 15:34:17
Patronat:
Śląskie. Pozytywna energia
Top Atrakcje
Szlak Zbójnicki
Polecamy nocleg:
Rosa Pensjonat
Bobolin
Ceny od 50.00 PLN
Polecamy:
Parki Rozrywki
Zwiedzaj Świat

więcej
Pobierz
Ebook
Podziel
5151
Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook