Baszta Piaskowa w Byczynie

Baszta Piaskowa
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Baszta Południowa w Byczynie czyli tzw. Baszta Piaskowa, powstała nieco później niż pozostałe elementy obwarowań miejskich, bo dopiero w XVI stuleciu. Głównym celem jej budowy było wzmocnienie obronności muru miejskiego.

Nie trudno się domyślić, że Baszta powstała w południowej części miasta, mniej więcej w połowie ciągu murów obronnych, pomiędzy Wieżą Bramną Zachodnią i Wieżą Bramną Wschodnią. Ze względu na swe przeznaczenie, Baszta Piaskowa posiada liczne okienka strzelnicze. Z obu stron do baszty przylegają do dziś mury obronne.

Baszta Południowa Piaskowa
Baszta Południowa Piaskowa


Wraz z innymi elementami średniowiecznych obwarowań Byczyny, Baszta Południowa stanowi cenny przykład i zarazem pamiątkę gotyckich budowli obronnych, z których to niewielkie historyczne miasteczko na Opolszczyźnie słynie w całej Polsce!

Niedaleko Baszty Piaskowej, do murów miejskich przylega dawny spichlerz byczyński, powstały w XIX wieku, a mieszczący dziś karczmę, w której można zakosztować np. smacznych pierogów.

Mury w Byczynie
Mury w Byczynie

Baszta Południowa tzw. Piaskowa
ul. Floriańska, Byczyna

Noclegi w Byczynie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4.4 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024